Eesti Prantsuse Lamba- ja

Karjakaitsekoerte Tõuühing

Kellele sobib pürenee mäestikukoer

 • Kellele sobib pürenee mäestikukoer?

  Pürenee mäestikukoer sobib inimesele, kellel on varasest east aega tegeleda koera koolitamise ja sotsialiseerimisega, et saada kutsikast ühiskonna poolt aktsepteeritud koer. Ideaalne kodu on pürenee mäestikukoerale maal ja, on kindla aiaga piiritletud. Tulevasel püreneeka omanikul peaks kindlasti olema varasemaid isiklike kogemusi koerapidamisel. Kindlasti peab tulevasel omanikul olema kannatust ja huumorimeelt koeraga toimetulemisel ja ka füüsilist jõudu sellise suure maiesteetliku karjakaitsekoera rihma otsas kinnihoidmisel. Armastuse ja helluse jagamisel on püreneekad väga maiad ja mitte midagi ei ole neile tähtsam kui oma karjajuhiga koos mängimine ja kallistamine. Pürenee mäestikukoeral on vaja karjajuhti, kes oleks talle autoriteediks, sest vastasel juhul võtab see iseseisva iseloomuga valvekoer ohjad enda kätte. USA-s satub igal aastal umbes 800 pürenee mäestikukoera oma kontrollimatu iseloomu tõttu varjupaika, koerte probleemese iseloomu väljaarenemisel on inimesed ise oma kogemuste vähesusega kaasa aidanud ja selle lõpptulemus on kurb. Number on väga suur ja peaks juba tulevase pürenee mäestikukoera tahtja panema selle tõu kutsika võtmise üle tõsisemalt järele mõtlema. Pürenee mäestikukoer ei ole tõug, kes sobib kõigile, tema pidamiseks on teatud eritingimused ja omanik peab olema tugev isiksus!!

  Kui olete kindel, et sellise iseiseisva aga hella karjakaitsekoera kasvatamisega hakkama saate, siis on teil kindlustatud pürenee mäestikukoera poolne pikaaegne armastus, hellus, ustavus ja kaitse!

 • Pürenee mäestikukoera pidamistingimused

  Pürenee mäestikukoera pidamiseks ja omamiseks on teatud eritingimused, millele peale peab hoolikalt mõtlema. Füüsiliselt suur, isepäine ja domineeriv karjakaitsekoer ei sobi mitte mingil juhul algavale koeraomanikule ega lapse koeraks. Lapsel ja kogenematul koeraomanikul puuduvad vajalikud teadmised ja kogemused selle koera pidamisest, mis on ülimalt tähtsad tõuga toimetulemisel. Algaja kogenematus võib kurvalt lõppeda, kui omanik ei suuda täiskasvanuks saanud koera kontrolli all hoida, mille tulemusena on nii omanik kui ka koer õnnetud

  Kindlasti peab püreneeka territooriumit ümbritsema korralik kõrge ja kindel aed, sest see on fakt, et pürenee mäestikukoer ei püsi omal territooriumil ilma aiata. Nimelt on tõul suur territooriumi haldamise vajadus, mis tähendab seda, et neil on kombeks ula peal käia. Sellistel ulapeal käimise retkedel on mitu püreneekat õnnetuse tagajärjel oma elu kaotanud. Ketti panek ei ole lahendus ja ketis läheb pürenee mäestikukoer agressiivseks.

  Kindlasti ei sobi pürenee mäestikukoer elama korterelamusse ega väikese aiaga majja keset kesklinna. Pürenee mäestikukoer on väga liikuv ja vajab ruumi, kus ta saab vabalt joosta. Pikad jalutuskäigud täiskasvanud koerale ei tee ka paha. Tõu terve luustiku väljaarenemisel on suur osa just liikumises!