top of page

Tõuühing

Eesti Prantsuse Lamba- ja Karjakaitsekoerte Tõuühing sai loodud märtsis 2007 esindama beauceronide, briardide, pürenee mäestikukoerte, pikardia lambakoerte ja pürenee lambakoerte omanike ja kasvatajate huvisid Eestis. Tõuühingu poolt esindatud koeratõugud on haruldased ja Eestis suhteliselt vähe tuntud ja sellest sündis idee luua ühine tõuühing kuuele Prantsuse lamba-, karja - ja karjakaitsekoertele, et nende tõugude aretus ja kasvatus oleks olemas järeltulevatele põlvedele. Ootame oma seltskonda kõiki "prantslaste" huvilisi, omanike ja kasvatajaid. 

Viimastel aastatel on tõuühingu peamiseks tõuks ja fookuseks pürenee mäestikukoerad sest nende nende omanike osakaal on suurem ja viimasel ajal pole teiste tõugude pesakondasid Eestis sündinud ega uusi omanike, huvilisi, kasvatajaid juurde tulnud. 

Uued liikmed on meie tõuühingusse teretulnud - koos suudame me rohkem!

Lugupidamisega,
Eesti Prantsuse Lamba- ja Karjakaitsekoerte Tõuühingu juhatus

Juhatuse esimees

Marion-Silvia Diener
Tel. +372 56951142
E-mail: eplkty@gmail.com

gjaeecdd.jpg
01.jpg
Mida teeb tõuühing?

Tõuühing on mõeldud "prantslaste" omanikele ja huvilistele ning üheks oluliseks ühingu eesmärgiks on koondada sarnaste huvidega sarnaseid inimesi. Teine eesmärk on propageerida "prantsuse" tõuge ning jagada vastavat informatsiooni tõu eripärast, plaanitavatest ja sündinud pesakondadest. Sageli hindavad meie "prantslasi" näitusetel allrounder koertekohtunikud, kes tõugu kasvatanud ei ole. Tõuühing on seisnud "prantslaste" huvide eest, et saada Eestis korraldavatele näitustele meie tõugudele kasvataja kohtunikke. Liikmete ning koertearvu kasvades on tulevikus võimalik korraldada  erinäitusi ning muidgi toredaid tõuühingu üritusi, kus saavad sama tõu esindajad omavahel tutvuda ning ühiselt aega veeta.

Meie üheks väljundiks on tõuühingu koduleht, mis pakub tõugude kohta infot, nõuandeid kasvatuse kohta ning teiseks väljundiks on tõuühingul oma foorum, kus saavad kasutajad vabas vormis esitada küsimusi erinevatel teemadel.

 

Samuti soovib tõuühing propageerida nende kasvatajate tööd, kes panevad rõhku tõuaretuses kvaliteedile mitte rohkearvulisele koerte levitamisele.

Eesti Prantsuse Lamba- ja Karjakaitsekoerte Tõuühing asutatati 05.03.2007 Tallinnas. Kokku said aktiivsed "prantslaste" omanikud, kellel eesmärk luua tõuühing kuuele prantsuse lamba- ja karjakaitsekoerte tõugudele, kes Eestis väga vähearvuliselt esindatud ning esindada nende huve.

Põhjusi ühise tõuühingu loomiseks oli mitmed. Esitkes ei saa need prantsuse tõud Eestis piisavalt populaarseks, et nad kõik saaksid eraldi iseseisva tõuühingu seega otsustati ühendada jõud. Eesti kennelliidus registeeritud koerte arv on vähene ja seda kergem on tõuühingul  algusest peale vajalikud andmed talletada ning pidada koerte ekspordi, impordi, pesakondade ja terviseuuringute statistikat. Kõik tõuühingu poolt esindatud tõud on algupärased ning selleks, et nende koerte kvaliteeti hoida ning tunnustada suurepäraseid tõu esindajaid on tõuühingul oma koduleht, mida uuendatakse vastavalt vajadusele, et pakkuda tõust huvitunutele vajalikku ja asjakohast informatsiooni. Selleks, et tõugu propageerida ja rohkem tähelepanu tuua ning aretust suunata tõugude edasiarenemise suunas loodigi pürenee mäestikukoeri, pürenee lambakoeri, beaucerone, briarde ja pikardia lambakoeri ühendav Eesti Prantsuse Lamba- ja Karjakaitsekoerte Tõuühing.

Millised eelised on tõuühingu liikmetel?
  • Tõuühingu liikmena saad tõuühingust asjatundlikke nõuandeid oma koera kasvatamise, koolituse ja näitusel esitamise kohta.

  • Tõuühingu liikmena saad soovitusi aretamise kohta ning tõuühing aitab otsida sinu koerale sobiva paarilise.

  • Tõuühingu liikmena saad levitada infot oma koera kutsikate  ning planeeritud pesakondade kohta tõuühingu kodulehel tasuta.

  • Tõuühingu liikmena saad kasutada meie partnerite soodustusi.

  • Tõuühingu liikmena saad soodsamalt osaleda tõuühingu üritustel.

Millised eelised on koerakasvatajal olla tõuühingu liige?

​Kasvataja saab lisada infot oma koerte sündindud või plaanitavatest pesakondadest tasuta, samuti on kasvatajal võimalus lisada oma kenneli reklaam tõuühingu kodulehele, kus potentsiaalsed kutsika soovijad otsivad informatsiooni. Olles tõuühingu liige tõstab see kutsika otsijate usaldust!

Milleks tõuühing?

bottom of page