top of page

Beauceron

"Soliidne maahärra"


Prantsuse lühikarvaline lambakoer ehk beauceron on harvaesinev tõug. Beauceron on pärit Prantsusmaalt, kus teda kasutati karja- ja valvekoerana.


Beauceron on imposantse välimusega suurekasvuline tõug. Oma karmi olekuga peletab ta nii mõnedki pahatahtlikud eemale. Beauceronid on tähelepanelikud valvurid, nad kaitsevad suurepäraselt oma territooriumi. Tänu tiheda aluskarvaga kasukale taluvad nad hästi iga ilma. Värvuselt võivad nad olla musta-pruunid (teine tõu täpsem nimetus – „Bas Rouge“ – tõlkes nagu „Punane Sokk“)  vői haruldasemat värvi - arlekiin. Beauceron on kergelt ja kiirelt liikuv vilgas koer.Vaatamata tõsisele iseloomule, saavad beauceronid kõigiga hästi läbi, seda nii laste kui ka teiste peres elavate loomadega. Seda tõugu koerad suhtuvad lastesse hästi. Kaasasündinud karjainstinkt teeb neist suurepärased lapsehoidjad, kes mitte ainult  ei mängi vaid ka kaitsevad oma karjaliikmeid. Ainus probleem, millele tuleks tähelepanu pöörata on, et beauceron on kiire ja suur koer ning ta võib kogemata mänguhoos isegi täiskasvanud inimese pikali tõugata. Kuid jällegi, kui koer kasvab peres, kus on lapsed, siis ta õpib ka ettevaatlikult käituma. Nad on väga tundlikud ja sobivad hästi perekoeraks.


Meeles tuleks pidada, et beauceronid vajavad aktiivset eluviisi -  nad on valmis näiteks koos peremehega kasvõi iga ilmaga ette võtma pikki suusaretki ja jalutuskäike.  Nad ei tunne väsimust ja on hämmastavat vastupidavad.  Beauceron on ustav, lojaalne, kiindunud, hea mäluga, väsimatu, kiire, tähelepanelik, võõraste suhtes umbusklik ja kontaktne koer, kes aga vajab järjekindlat kasvatamist ja koolitust.

    

Beauceroniga võib tegeleda ükskõik millise koolitus-ja koeraspordialaga: mondioringi, sõnakuulelikkuse, agility, kaitse ja jäljega. Ning muidugi karjatamisega – nende põhilise tegevusega ammustest aegadest. Tänu heale füüsisele ja vastupidavusele sobivad beauceronid ka kanikrossile ja skaidjoringule.

       

Beaucerone kasutatakse ka universaalse teenistuskoerana – nii politseis, otsingutes ja valves. Nad ei nõua just pidevat peremehe tähelepanu, vaid naudivad väga töötamist.


Lõpetuseks võiks veel lisada, et beauceronid on hea tervisega ja neid on kerge hooldada. Kindlasti ei suuda selle suurepärase tõu esindaja elada ainult ketikoerana ning pereliikmetest - oma karjast – eemal viibida

bottom of page