top of page

Pikardia lambakoer

Pikardia lambakoer ehk Berger de Picardie, inglise keeles Picardy Sheepdog on pärit Prantsusmaalt. Oma nime sai ta Picardie regioonist. Neid kasutati lambakoertena, aga ka töökoertena.


Tegu on vőrdlemisi haruldase koeratőuga.


Pikardia lambakoer on iseloomult tööhimuline, iseseisev, intelligentne ja kergesti koolitatav.


Ta on rahulik ja tasakaalukas, keskmiselt aktiivne. Oma perekonda on ta väga kiindunud, sotsiaalne, ta ei armasta üksindust. Vőőraste suhtes alguses reserveeritud. Tal on head valvuriomadused.


Pikardia lambakoer on keskmist kasvu, turjakőrgus on 55-65 cm, kaal 23-32 kg.


Karvkate on kare, veekindel, keskmise pikkusega, värvuselt hall, mustjas hall, hall musta varjundiga, sinakas hall, punakas hall, hele või tume liivakarva või nende toonide segu.


Suured valged laigud ei ole lubatud, lubatud on vaid väike valge täpp rinnal või käpaotstes


Tekst: www.koer.ee

 


FCI KLASSIFIKATSIOON:

Rühm 1 Lamba- ja karjakoerad (välja arvatud šveitsi alpi karjakoerad) Alarühm 1 Lambakoerad Töökatsetega


ÜLDMULJE:

Keskmist kasvu koer, kes vaatamata rustikaalsele välimusele näib siiski elegantne oma vormidelt, tugev,hästi lihaseline, hea kehaehitusega, intelligentse ilmega, elav ja valvas, jätab turritava peakarva tõttu griffoninäolise mulje.


PEA:

Pea ei ole liiga massiivne, kuid peab olema proportsionaalne suurusega. Väga mõõdukast laubalõikest on ühesugune distants nii ninatipuni kui ka kuklakühmuni. Koljuosa on mõõduka laiusega ja ilma liialdusteta. Karv on ligikaudu 4 cm pikkune. Kulmukarvad hästi markeeritud, samas silmi peitmata.

bottom of page